אני ספרטכוס

ביום שהחוק המחייב רישום והזדהות כדי להתחבר לאתרי פורנו באינטרנט עבר בקריאה שניה, קיבלה נבחרת מייצגת של עיתונאים את ה- SMS הראשון.

“ארגון בני-לילית”, אמרה ההודעה, “מזהיר כי הוא רואה במעבר החוק חציית קו אדום שלא יעבור בשתיקה. אם יעבור החוק יראה הארגון את מדינת ישראל כמי שהתפרקה ממחויבותה לדמוקרטיה ויראה את עצמו חופשי לפעול כראות עיניו להחזרת זכויות האדם לישראל”.

איש מהעיתונאים, כמובן, לא התייחס ברצינות להודעה. עיון מדוקדק יותר היה מעלה כי ההודעה נשלחה, כביכול, ממכשיר הטלפון הסלולרי האישי של עוזרו הבכיר של הרב עובדיה יוסף שליט”א, אבל ראש הממשלה בדיוק נתפס נוהג במכונית השרד שיכור כשרק תחתונים לגופו בחברת נציגה בלונדינית במיוחד של קהל הבוחרים ולכן, מטבע הדברים, איש מהם לא שם לב.

בשעות הערב של היום שבו עבר החוק בקריאה השלישית הגיעה ההודעה השנייה. “האינטרנט מפרש צנזורה כנזק לרשת ומנתב את התעבורה כדי להתגבר עליו. ראו זאת כיריית אזהרה”, כך היתה לשון ההודעה. באותה שעה בדיוק, הטלפונים הסלולריים של כל חברי ההנהגה הבכירה של מפלגת ש”ס, כמו גם המרכזייה בבניין המפלגה יצאו מכלל פעולה למשך מספר שעות.

העיתונות חגגה עם סיפורי אימים על ההאקרים האיומים העסוקים בגניבת שיחות טלפון תוך כדי התבדחות לעגנית על חברי הכנסת של ש”ס. אלו מצידם התראיינו באריכות בעיתונות על ימין ועל שמאל וליהגו על הפקרות שצריכה להיפסק ועל קוצר ידו של שלטון החוק בהגנה עליהם לעומת המרץ הרב שגילתה המשטרה בחקירת פרשת השחיתות החדשה של מזכ”ל המפלגה.

ואז חייל סורי תועה חצה את גדר הגבול עם האמר של הצבא הסורי כשחיפש מקום שקט לעשן את הג’וינט שלו ונתפס רק כאשר, בטוב ליבו בג’וינט, הציע שכטה לשוטר תנועה המום בכביש סובב כנרת והעיתונות עברה לדבר על דברים אחרים.

ביום שבו נכנס החוק לתוקף קרסו מערכות המחשב של כל ספקי האינטרנט. באחד נפל הנתב הראשי, בשני המחשב שהכיל את מאגר המידע של חשובות המשתמשים ובשלישי פסקה באורך מסתורי אספקת החשמל לאתר הראשי ולכל אתרי המשנה. כל מערכות הגיבוי לקו בתקלות מסתוריות פתאומיות ונסיונות התיקון נמשכו שעות רבות.

לבסוף, בלית ברירה, הודיעו ספקי האינטרנט אחד אחד על דחיית התחלת הסינון לצורך מה שנקרא “שידוד מערכות והערכות מחודשת” וביקשו דחייה של החלת החוק משר התקשורת.

שר התקשורת סירב.

תוך שעות, נפרצו עשרות אתרים המזוהים עם מוסדות המדינה, מפלגות דתיים וח”כים שתמכו בחוק ותמונות של שיקסעס שופעות ויהודיות כשרות ודקות גו החולקות את יצוען ואף למטה מכך עם כל דיכפין ולפעמים אפילו כמה וכמה כאלו במקביל עיתרו את דפיהם הראשיים המחודשים. כל אתר שתוכנו הוחזר על כנו נפרץ שוב. כל מחשב שהוטלא שותק בהתקפת DoS משולבת של מאות מחשבים סיניים וסרביים.

שר המשטרה הוציא צו האוסר על חיבור לרשת האיטרנט שלא לצרכי עבודה. צה”ל וצוות פרוייקט הממשל הזמין במשרד האוצר ניתקו את כל מחשבי השרת מרשת האינטרנט לבטחון. השב”כ עצר שלושה עולים חדשים רוסיים והציג לראווה הודאות חתומות כי הם האחראים לתקריות האחרונות ושפעלו בהוראת ארגונים אנטישמיים רוסיים.

מערך בקרת הרמזורים של משטרת התנועה קרס. עשרות מעליות בבנייני משרדים חדשים מרובי קומות ירדו לקומת המרתף וסירבו לעלות. מרכזיות בכל המדינה החלו ליזום עשרות שיחות טלפון כל דקה למספרים אקראיים בארץ ובחו”ל. מערכות לכיבוי אש החלו לפעול ללא סיבה. חברות ההי טק החלו לבצע תוכניות חירום להעביר את פעילות הפיתוח לחו”ל. אנשי מג”ב חמושים פיקחו על כל נכנס ויוצא מנתב”ג ועיתון הכלכלה העולמי הנחשב “פיננשל טיימס” פירסם כתבת שער עם הכותרת “ישראל מתמוטטת”. המסחר בבורסה הופסק.

ראש הממשלה יצא בהודעה לעיתונות (שהועברה על ידי רצים למערכות העיתונים) כי תחת סמכותו לפי חוק שעת חרום התשב”ב מושעה לאלתר עד הודעה חדשה יישום חוק פיקוח על אתרי תועבה באינטרנט עקב “חשש לבטחון הציבור”. כל המערכות חזרו לעבוד.

לזמן מה, כל תוכניות החדשות והאירוח התמלאו להג של מומחים מטעם עצמם שהתראיינו ודנו וחזרו ודשו בשרשרת האירועים. “כיצד”, כך עלתה שוב ושוב השאלה, “כיצד יכול להיות שמעצמת ההי טק והאינטרנט, מולדת ה- VoIP ונביאת ה- ICQ, כיצד היא לא השכילה לעמוד בפני מתקפתם של האקרי הפורנו האיומים?”. “זה בגלל החינוך”, זעקו אחדים, “הפער החברתי הוא שאשם”, החרו החזיקו אחריהם חברים ויש שהאשימו את הרטלין, הכספית בחיסונים ואף את מפלצת הספגטי המעופפת.

אבל אז התפרסם תחקיר עיתונאי חושפני שגילה כי מלכת היופי של ישראל עברה ניתוח סודי להגדלת שדיה בין בחירתה בארץ לטקס העולמי ועיתונות, כרגיל, מצאה משהו מעניין יותר לדון בו.

וכל אותם מתכנתים מומחים, מנהלי אבטחת מידע, אשפי תוכנה בסנדלים וארכיטקטי תוכנה ראשיים בחליפות מעל ו- T shirt מסוף קורס ב- 8200 מתחת, כל הקוראים דפים מודפסים תוך כדי אכילת נודלס ב- 32 ש”ח בהרצליה פיתוח והזוללים סושי לתאבון מתוך קופסאות פלסטיק שקופות קטנות תוך כדי הקלדה ביד אחת ב 23:34 בערב שלפני ה- ּRelease הגדול, כל אלו שמצאו את המחשב בגיל מוקדם או מאוחר והתפעלו מהחופש ומתחושת השליטה בגורל, ואלו שנרשמו לחוג למדעי המחשב לפני שאמא ואבא ידעו למה זה טוב ושהמילה exit עבורם היא קודם כל שם של פונקציה בשפת C ורק אחר כך מילה נרדפת לכסף ואלו שיודעים למה מודעות באנגלית בעיתון שמתחילות במילה From מופיעות לפעמים עם סימן מוזר של “גדול מ” לפני המילה הראשונה וכל מי שיודע למי שייך מספר הטלפון 036809900 ומהו המחשב שעונה לכתובת 127.0.0.1, כולם כולם הפנימו חיוך קטן עמוק בפנים וחזרו לעבודה.

כי למרות שאנחנו אמנם עובדים הרבה שעות ואז עומדים בפקקים בגלל התחבורה הציבורת העלובה והתשתית המחורבנת, ואפילו שאנחנו משלמים מס על שווי רכב שלא בעצם שווה שום דבר, וגם אם המס ממכירת האופציות שלנו הוא זה שממן את הישיבות שבו הילדים שלכם מבזבזים את הזמן כשהילדים שלנו הולכים לצבא, ועל אף שאין לנו זמן למחות ולהפגין כי אנחנו צריכים גם לעבוד וגם לגדל ילדים וגם להקדיש זמן לזוגיות וגם להתאמן, בכל זאת, גם אחרי כל הדברים האלו, אנחנו לא פראיירים ודבר אחד לא ניתן לכם לקחת מאיתנו – את הפורנו.

אנחנו, הילדים של אולטינט וה- BBS-ים, צבא כורי התוכנה הבלתי נראה של ההי טק, אחי גיבורי מערכות ההפעלה, שראינו פיטמה ראשונה ברזולציה של 640×480 אחרי הורדה של חצי שעה בפרוטוקול zModem, אנחנו, שמעבירים את הזמן בין טיסה לטיסה בשדות התעופה עם רשת ה- Wifi של ה- Starbucks המקומי בגלישה לאתם יודעים איפה, אנחנו שאין לנו זמן לעשות סקס באמת אבל יש לנו יותר תמונות של זוגות חובבים מתמונות של החתונה שלנו, את זה לא ניתן. תצטרכו לתפוס את כולנו.

אני, ספרטכוס.

לתשומת ליבכם: הסיפור למעלה הוא בדיוק זה, סיפור ותו לא. הוא עלה לי בראש בזמן שעשיתי את סיבוב ההתעמלות היומי שלי מסביב לשכונה תוך כדי הקשבה ללד זפלין ב- MP4. כל מי שמייחס לו חשיבות יתרה עושה זאת על אחריותו בלבד וכדאי מאוד שישמור גיבויים טוב טוב. דיר באלאק.

 

Leave a Comment

Filed under כללי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.