Monthly Archives: נובמבר 2009

רשימת החלומות של הוט

בשעה טובה ומוצלחת עברנו דירה לדירה חדשה ומצוחצחת, ישר מהניילונים מהקבלן. כחלק ממבצע מעבר הדירה (ותאמינו לי, זה מבצע יותר גדול מ"עופרת יצוקה" ו"רעם במדבר" ביחד) חברת הוט הציעה לנו חבילה משודרגת של כבלים + ממיר מקליט (מג'יק) + אינטרנט + טלפון, בהתחייבות בלתי חוזרת ל- 4,096 חודשים ונשמתנו הנצחית, אז לקחנו.

הממיר נחמד למדי. ממשק המשתמש עוצב ללא ספק בידי עדר מתכנתים בבונים, אבל ניחא. אחרי 10 דקות של תמהון אתה מבין את העניין ואפשר להשתמש בו להורות לממיר להקליט כל תוכנית או סדרה שאתה רוצה והוא כבר עושה את העבודה המלוכלכת של לברר מתי ובאיזה ערוץ היא מוקרנת ולהקליט אותה. נחמד מאוד ועכשיו יש לנו 57,891,113 פרקים של סדרות מופת כמו "דורה", "דייגו" ו- "קאי לן" (אלוהים ישמור, בת ה- 2 שלי דוברת סינית יותר טוב מעברית!) שמורים לנצח ואנחנו מסממים בהן את הילדות לפי הצורך, לצד הפרק האחרון של "האוס".

מאז עברו שבועיים ולקח לי קצת זמן אבל אני חושב שהבנתי מה הטריד אותי בתור מנוי "טריפל" של "הוט" (עזבו את הבנאלי כמו איכות השירות והמשדרים) – כל הרעיון של חבילת הטריפל היא convergence. אותו ספק נותן לך טלפון, תשתית אינטרנט וטלוויזיה בכבלים. "הוט" מנצלת את השילוב כדי לספק מחיר תחרותי בשוק הישראלי. זה באמת נחמד, אבל כמו שכל מייבין עסקי מבין ברגע, אם כל מה שאתם עושים במסגרת חבילת הטריפל זה להוזיל את המחירים, אתם בדרך להפוך לקומודוטי לא מעניין. במקום יש פה הזדמנות מיתוג וחווית משתמש קשה לתחרות שאתה מקפידים להחמיץ לחלוטין כאן ולא ממש ברור למה.

אז תקשיבו טוב מחלקת הפיתוח העסקי של "הוט", לעיונכם – 4 רעיונות חינם שעם קצת שכל ומזל יכולים להפוך את השירות שלכם למשהו מדהים, לפחות בקנה מידה ישראלי ולא רק. ואם במקרה גם מחלקת הפיתוח העסקי של "יס" או כל גוף אחר גם רוצים להצטרף לחגיגה, מה טוב (ואם ממש תתעקשו אני זמין ליעוץ עסקי בעלות פר שעה לפי הצורך 

  1. אני רוצה שכאשר מגיעה לי שיחת טלפון לקו הביתי, אני אקבל הודעה על מסך הטלויזיה אם דלוק באותו רגע, עם מספר ורצוי גם שם המתקשר. לבונוס נקודות הוסיפו קישור עם gmail/אאוטלוק לקריאת אנשי קשר.
  2. אני רוצה להיות מסוגל להורות לממיר המקליט שלי איזה תוכניות וסדרות להקליט מממשק ווב נוח ולא דרך השלט המפגר. הוסיפו API שכל יצרן תוכן (נגיד אתר Mako) יכול לספק לי כפתור "הקלט אותי!" בדף הבית שלו שפשוט יורה לממיר המקליט שלי להקליט את הסדרה.
  3. אני רוצה לקבל ולהוציא שיחות Skype (הייתי מוסיף גם SIP אבל אני ריאליסט) מהטלפון הביתי, בחיוג דרך האינטרנט ו/או השלט ומכשיר הטלוויזיה בבית. אין לי שום בעיה לשלם לכם דקות שיחה על שיחות נכנסות ויוצאות אל ומ- Skype.
  4. למתקדמים: אני רוצה להשתמש בממשק הוובי של הממיר המקליט שתואר למעלה כדי לסמן תוכן וידאו אינטרנטי ולבקש מהמיר להקליט לי גם אותו לצפיה כרצוני. נקודות בונוס אם אני יכול לספק קובץ וידאו שיושב על ספריית רשת פנימית. אפשרי בתשלום נוסף, אם אתם חייבים.

בקיצור, מחלקת פיתוח עסקי של "הוט" יקירי, אתם לא יצירתיים. יש לכם הזדמנות זהב למתן חווית שרות משודרגת באמת שאולי אפילו תחפה על שירות הלקוחות האיום שלכם ואפילו תרוויח כסף נוסף. אם אתם לא עושים עם זה משהו תתפטרו או לכל הפחות תשכרו אותי בתור יועץ 

גלעד

 

2 Comments

Filed under כללי