Monthly Archives: יולי 2009

סיפור קצר על הצייצן, הלא הוא טוויטר

אתמול זוגתי ואני נכנסנו לחנות של Crocs בקניון לקנות נעליים לאשתי. זוגתי מצאה זוג נעליים מגניבות של Crocs, אבל בצבע לבן. מסתבר שלבן זה לא צבע טוב לנעליים, לפחות אצל זוגתי, אך בירור קצר אצל המוכרת העלה שאין בחנות את אותו הדגם בצבע אחר והמוכרת לא היתה בטוחה אם בכלל מייצרים אותם בצבע אחר. אז הלכנו, לא לפני שצילמתי את הנעל ושלחתי לצייצן דרך הטלפון הסלולרי עם בקשה לעזור לאתר מקום שמוכר אותם בצבע אחר, אם קיים.

לא עברו דקותיים וקיבלתי ציוץ מלא אחר מאשר תאגיד Crocs, שטרח לבשר לי שהדגם שצילמתי נקרא The Ginger ואף התנצל שאינו יכול לומר לי היכן למצוא אותם בישראל. אחרי דו שיח קצר נוסף Crocs אישרו שהדגם המסויים הזה קיים גם בשחור, ולא רק בלבן.

יום אחר כך וידידה טובה שנקרא לה יוד צייצה שהיא מצאה את הדגם המסויים, בצבע שחור, בחנות נעליים בירושלים ואף צרפה תמונה ומיקום GPS במפה(!).

התקרית הנעימה הזאת גרמה לי להרבה הרהורים:

לדוגמא, התקרית הבהירה לי שהחשיבות האמיתית של טוויטר לעסקים ומותגים איננה בעדכונים שהם שולחים אודות העסק והמותג אלא באפשרות להקשיב בזמן אמת לשיחה העולמית לגבי המותג ולהצטרף אליה בזמן אמת. החוויה של שליחת שאלה לגבי מוצר וקבלת התייחסות מהירה מעודכנת ועניינית תוך שניות מנציג המותג היתה נפלאה. זו מהפכה אמיתית בהגדרה של מה זה שירות לקוחות ואפילו מה זה יחסי ציבור. למעשה, זו הופך את שני הדברים לפונקציה אחת.

אבל במישור עמוק יותר, החוויה הזאת הבהירה לי איזה גל של שינוי עמוק מחוללות הפלטפורמות הניידיות (טלפון חכם, טוויטר) במקרם של החיים שלנו. קל להחמיץ את מהות השינוי, אבל תארו את התסריט הקטן שתיעדתי כאן למישהו שמתעסק בשיווק, שאין לו טלפון חכם ואינו משתמש בטוויטר וברגע שהוא יבין מה באמת קרה פה, אם הוא איש שיווק ששוה משהו הוא יבין שמדובר בלא פחות מאשר מהפכה רבתי.

כמו שהארועים באירן מראים, המהפכה, מסתבר, לא תשודר בטלוויזיה. היא תצוייץ בטוויטר. באופן אישי, אני מקדם בברכה את שליטנו הצייצניים החדשים 

מה איתכם?

גלעד

 

1 Comment

Filed under כללי

על עסקים ובילויים‬

אז הנה אני יושב כאן, בכנס Embedded System Design ומחכה בסבלנות לתורה של ההרצאה שלי. ההרצאות לפני מתחלקות לשלוש קבוצות: אלו שכבר שמעתי, אלו בנושא שאינו מעניין אותי (בעיקר מערכות תוכנה קנייניות) ואלו שגם שמעתי וגם לא מעניינות אותי. אז עניתי על דוא"ל והחזרתי טלפונים. ונשאר לי עוד 45 דקות והתחלתי לתהות מה לעשות עכשיו כשלפתע נזכרתי – יש לי… נו, איך קוראים לדבר הזה? אה, כן. בלוג. בלוג שמזמן לא כתבתי בו. אז הנה הזדמנות.

כמובן שמיד כשכתבתי את הפסקה הקודמת צצו בראשי שלוש או ארבע דברים אחרים שאני צריך ויכול לעשות עכשיו במקום לתו בבלוג אבל "התחלתי ולכן אסיים" (ואם אתם לא זוכרים מאיפה הציטוט אתם צעירים מדי או שאני זקן מדי).

מאז פוסט האחרון, אי שם בחודש מאי, שבו הבעתי את התסכול שלי מהזמנים הכלכליים הקלוקלים (ורק תנסו לקרוא את המשפט הזה בקול רם) ומיד נחת עלי מבול כזה של עבודה שלא ראיתי כבר הרבה זמן. בעצם, אף פעם לא.

אז עכשיו אני עסוק מאוד ומרוצה, חוץ מזה שאין לי זמן לכתוב בלוג. ככה זה, כמו שאומר פתגם דרוזי עתיק – אלוהים נותן אגוזים לאנשים בלי שיניים או משהו כזה.

אז כרגע אני מנהל שלושה פרוייקטים פעילים במקביל, לא כולל תמיכה שוטפת והדרכות. אחד מהפרוייקטים מערב 3 חברות ומתפרש על 5 אתרים בשלוש יבשות. השני צנוע ומסתפק בשתי חברות בשתי יבשות. כל מני אנשים מכל העולם מדבגים אצלנו כל מיני לוחות חומרה מרחוק דרך VPN ועושים שיחות ועידה בזמנים משונים (ידעתם שבהודו נמצא איזור הזמנים היחיד שהוא בהפרש של שעה לא שלמה מגריניץ? מגניב תודו).

במישור האישי אני ממשיך פחות או יותר עם תוכנית ההתחדשות האישית שלי. ירדתי 35 ק"ג מהתחלת התוכנית ואני עושה לפחות שעה של התעמלות (הליכה מהירה) כל יום. אני לובש בגדים שלא עלו עלי מאז החתונה ומאוד מרוצה. איזה כיף לי.

התוכנית המקורית של הקיץ הזה היתה להשתתף ב- Linux Symposium שקורה השנה (עוד שבוע!) במונטריאול בקנדה. אפילו קיבלו השנה שני מצגות שונות שלי (נייר עבודה והדרכה). למרבה הצער בסופו של הדבר ההופעה בכנס לא הסתייעה בגלל העלות הכלכלית ולמרות שאנשני הסימפוזיום הנדיבים הציעו להשתתף בהוצאות הטיסה שלי.

לעומת זאת, התקבלה הצעת הרצאה שלי בכנס מערכות לינוקס משובצות מחשב בגרנובל בצרפת באוקטובר. העלות שפויה יותר וגרנובל היא עיירת נופש ציורית ליד האלפים בצרפת. וחוץ מזה באוגוסט אנחנו נוסעים לנופש השנתי שלנו באילת עם הרבה חברים עם משפחות.

בקיצור, קיץ נהדר. מקווה שטוב לכם כמוני 

גלעד

 

Leave a Comment

Filed under כללי